Foglalkozásaim

Információk:
Léle(k/g)zés: egyéni vagy csoportos hagyományos beszélgetés mentori vezetéssel, amely során egy külső nézőpont (mentor) segítségével egy más kameraállásból tekintünk a helyzetre. Ez segít a feldolgozásban.
Meseterápiás műhelyfoglalkozás: egyéni vagy csoportos foglalkozássorozat, amely egy konkrét elakadás feloldásában segít a meseterápia módszereivel .
Önismereti foglalkozás: egyéni vagy csoportos foglalkozássorozat, amely meseterápia módszereivel segít elmerülni magunkban, igazán megszeretni magunkat. A meseterápiás műhelyfoglalkozástól abban különbözik, hogy itt nem egy konkrét, meghatározható problémával dolgozunk, hanem egy lassabb, átfogóbb önismerettel.
Mesefoglalkozás gyerekeknek: egyéni vagy csoportos foglalkozás óvodáskortól. Korosztálynak megfelelő beszélgetés, relaxáció, alkotás 60 percben. A mesefoglalkozások során a gyerekek szókincsében, fantáziavilágában, kreativitásában érezhető fejlődés következik be, az összpontosítás és a figyelmi koncentráció ideje megnő, a „kütyük” okozta nyugtalanság megszűnik.
Mire számíts?
A megkeresésésem (telefon, em-mail, fb.üzenet) után egy személyes találkozáson megismerjük egymást, illetve a többieket (ha csoportról van szó). Ha kölcsönösen úgy érezzük, hogy tudunk egymással dolgozni, akkor elkezdődik egy folyamat.
Az első alkalommal pontosítjuk a részleteket (időpont, foglalkozás hossza, módszer, helyszín, árak, stb.). Ha ezekben meg tudunk egyezni, akkor akár azonnal el is indulhatunk az úton.
A második találkozásnál megismertetlek a személyedre/csoportra szabott tervvel, ezen nyilván módosíthatunk.
Utolsó alkalommal a befejező foglalkozás, beszélgetés után összegzem és értékelem az eddigieket. A cél az, hogy te is lásd az utat, amit megtettél, ismerd fel a változást, ami benned lezajlott.
Helyszín:
Budapest, Kispest, Monor, illetve ha igény van rá, Budapesten több helyszín is lehetséges.
Műhelyfoglalkozás
A műhelyfoglalkozás hat alkalomból áll. Az előzetes megbeszélés alapján a felmerülő életválságnak megfelelő mesesorozat segítségével megtaláljuk a kibillenés forrását, majd közösen dolgozunk ennek feloldásán. Az emberi életben felmerülő problémák sokfélék lehetnek: párkapcsolati, hűség, elengedés, kommunikációs, társasági kapcsolatokban beálló zavarok, magányosság, egymáshoz való kapcsolódási nehézségek, bizalomvesztés, szülő-gyermek kapcsolat, különféle szerepek felcserélődése (pl. demens szülő, baleset utáni megváltozott szerepek), életközépi krízis, válás, stb. Az előzetes megbeszélés, majd a hat alkalom után összegezzük hol járunk, honnan hova jutottunk. Segíti az elakadások feloldását, az emberi kapcsolatok kisimítását és a mindennapi élet terheinek viselését.


Önismereti foglalkozás
Megismerni és megérteni önmagunkat, elfogadni, megszeretni magunkat – ez az élet legszebb kihívásainak egyike. A LELKI JÓLLÉT egyik lehetősége. A meseterápia szelíd módszerével segítek elmerülni önmagadban, de csak annyira, amennyire jól esik, amennyire szükséged van, amennyit épp akkor el tudsz bírni. Az önismereti foglalkozás csoportban különösen hatékony, „Hiába fürösztöd önmagadban, Csak másban moshatod meg arcodat”, ahogyan József Attila írja, igazában mások tükrében láthatjuk meg magunkat. Talán luxusnak tűnik, de valójában mindannyiunknak jár egy kis törődés önmagunkkal, hiszen a legbiztosabb, egész életünkben kitartó társunk mi magunk vagyunk. A foglalkozást előzetes beszélgetés után tudjuk elkezdeni, akkor, ha mindketten tudunk kapcsolódni egymáshoz.
Mesefoglalkozás gyerekeknek
Mindannyian emlékszünk gyermekkorunk meséire, mennyire szerettük hallgatni azokat, elképzeltük a sárkányölő herceget és a hercegnőket. Csodás képzeletbeli utazás volt. A gyermeki lélek is komoly munkát végez az óvodáskortól: pl. félelem az anya/apa elvesztésétől, a barátok általi kiközösítéstől, kisikoláskori kudarcoktól, nagyiskoláskori szerelmektől, elutasítástól, félelmektől, mindennapi stresszektől, a folytonos megfelelési kényszerektől, a világuk elvesztésétől. Nem könnyű ezeket felvállalni még a felnőtteknek sem. A mese remek lehetőség, hogy a mesevilág szereplőjeként feldolgozhassuk azon folyamatok sokaságát, amiről még nem tudunk beszélni. A feldolgozás alkotási folyamattal történik. Hármas etapokból álló, alkalmanként egyórás foglalkozás kiscsoportban vagy egyéni foglalkozás keretében, óvodáskortól kiskamasz korig.


LÉLE(K/G)ZÉS
Életúti válságok, elakadások, meg nem hallgatottság elleni lélekciróka. Csoportos vagy egyéni 60 perces – ítélkezés nélküli beszélgetés, ahol a lélek végre levegőhöz jut, megpihen. A beszélgetés mentori vezetéssel zajlik, amelynek során lehetőség van az elcsúszás megsegítéssel való helyre kerülésére.

